Piękniejsza strona Olsztyna

Jest powód, dla którego Olsztyn promowany jest jako pełne zieleni miasteczko ogródków. Jednakowo nieokiełznaną, ale i bardziej okiełznaną naturę można tam zastać na każdym kroku. Po pierwsze mamy połączone cudowną rzeką Łyną przestrzenie w południowej strefie miasta oraz ogromny las miejski na północy.

Ogrody Olsztyn
Z tej pozostałej strony więcej niż 10 jezior a także wiele małych stawów rozsianych na obszarze całego miasta.
Jeśli by prawdziwego urodzaju roślinnego okazało się zbyt mało, zarówno rząd miasta, lecz też zamieszkujący, na własną rękę zagospodarowują wolne sfery. W centrum nieopodal wody rozciąga się pełny zieleni szlak. Zaczynając od Mostu św. Barbary, przez Park Podzamcze, aż do Parku Centralnego, ukwiecona oraz robiąca szum nitka ogarnia całkowite Stare Miasto. A należy tylko udać się w kierunku Dworca Zachodniego, ażeby natknąć się na ciekawie urządzoną dróżkę obok Jeziora Długiego – jedno z chętniej uczęszczanych miejsc biegających. Jest możliwość stamtąd ruszyć mającym parę kilometrów tropem aż do północnych granic miasta a także rzeczki Wadąg (dopływu Łyny).

Ogrody Olsztyn

Już widzimy, jak wielka jest naturalna rozmaitość tego miasta. A mówiliśmy tak do tej pory jedynie o centralnej partii stolicy Warmii oraz Mazur. Ogrody Olsztyn to bowiem pojęcie dużo szersze. Należałoby wspomnieć cudownie utworzone kompleksy skwerków działkowych, co można odnaleźć w kilku obszarach miasta. Zielono jest również w blokowiskach, dlatego, że wielu osób postrzega swoje balkony jako pewne małe działki.
Mimo tychże dobrych opinii zdołalibyśmy pomarudzić – istotnie, wszystko to jest ładne w lecie a także w okresie wiosennym, jednak co z inną, długaśną a także ponurą częścią roku? Olsztyniacy i na te kwestie znajdują własny sposób – zimą robiony jest jarmark i ustanawiany jeszcze inny ogródek – postaci lodowych. W tym czasie jest sens też oglądać leśne arboretum blisko obrzeży miasta, co wzbudza podziw podczas wszystkich części roku. Zarówno to położenie, lecz i pozostałe ogrody Olsztyna, pozwalają na wciągającą obserwację cyklu w naturze i umożliwiają egzystować z nią w harmonii.