Parę nowinek na temat pułapek basowych, pianek akustycznych a także paneli akustycznych .

Dziś izolacja akustyczna ścian i podłóg stała się w pewnym sensie standardem. Coraz to częściej tak osoby prywatne, jak również przedsiębiorstwa, używają paneli i pianek akustycznych. Ten współczesny sposób sprawdza się idealnie w każdych warunkach.
Rozróżnia się dwie drogi rozchodzenia się hałasu – przez konstrukcje budynku i powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Dźwięki mogą pochodzić z różnych źródeł, np. wibrujących przyrządów wstawionych w strukturze budynku (pompy, wentylatory), uderzeń w podłogę wywołanych codziennym funkcjonowaniem oraz przemieszczaniem się po pomieszczeniach. Odpowiednio dobrany mechanizm akustyczny zdoła znacząco zmniejszyć zaistniałe problemy. Ustroje akustyczne świetnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i miejscach użyteczności publicznej, jak np. kluby, studia nagraniowe, pokoje odsłuchowe i inne. Ich atutem jest skrócenie czasu pogłosu czy też zniwelowanie niechcianych hałasów. Występują w wielu wzorach i miarach. Z pewnością wynajdziesz model, który zadowoli Twoje wszystkie oczekiwania. W warunkach domowych wystarczy wykorzystać standardowe panele akustyczne.

ustroje akustyczne

W obiektach publicznych czy też w profesjonalnych pomieszczeniach odsłuchowych, powinno się zainwestować w panele akustyczne o wzmocnionych parametrach. Takie rozwiązanie jest znakomite też dla przedsiębiorstw industrialnych – panele wykorzystywane są w halach produkcyjnych. Kolejnym rozwiązaniem na usunięcie niepotrzebnych hałasów czy pogłosów to użycie pianki akustycznej. Pianka akustyczna jest w pełni odporna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Z jej wykorzystaniem wyeliminujesz m.in. dokuczliwe dudnienia oraz odbicia hałasów. Pianka akustyczna stosowana jest też w autach, zwłaszcza w bagażnikach oraz drzwiach. Instalacja nie jest bardzo szybka i intuicyjna. Jeżeli jesteś w posiadaniu przykładowo profesjonalnego studia nagraniowego, to masz obowiązek zainwestować w pułapki basowe. Dzięki nim pozbędziesz się efektu zakolorowania i wygaszania dźwiękui dodatkowo zmniejszysz dudnienie oraz zwiększysz „siłę” brzmienia sprzętu grającego.

ustroje akustyczne