Nowinki dotyczące akcesorii przydatnych do jazdy terenowej.

Off-road to nie wyłącznie sposób prowadzenia pojazdu – to także styl życia! Wielu z miłośników tego rodzaju sportu żyje z dnia na dzień, z niecierpliwością wyczekując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenowego auta.
Jeśli natomiast nie przynależysz do grona zapalonych kierowców, chwila na drobne wytłumaczenie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda samochodem po nieprzystosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać iżby być zadowolnym

wyciągarki samochodowe

W tym miejscu możesz się zastanowić nad stanem polskich dróg, gwarantujemy natomiast że nie chodzi o podziurawione ścieżki oraz zaskoczonych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego rodzaju przeszkody można się natknąć na trasie rajdu? Niestabilne kamienie, podstępne piaski, niepozorne stawy, które stają się ogromne, błotnistymi dziurami, to jedynie część atrakcji. By nie dać się rozczarować, każde auto powinno się prawidłowo do rajdu przygotowywać. Odpowiednie sprzęty, takie jak na przykład: wyciągarki samochodowe, trapy na piach i bagno, pojemnik na wodę, lampy a także skrzynie wyprawowe, które zmieszczą cały konieczny ekwipunek, pozwolą na wydostanie się z każdej off-roadowej opresji.
Jaki sprzęt wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na początek znakomitym pomysłem będą tańsze wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli połkniesz bakcyla, taka wersja pewnie szybko przestanie Ci starczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne czy mechaniczne. Sztywne trapy winny bez problemu pomieścić się w aucie. Nie należy szczędzić na właściwych lampach – halogeny niejednemu już pomogły wykaraskać się z nocnej zasadzki!
Przygotowywując się do rajdu, nie można zapomnieć także o niezbędnym paliwie napędowym dla rajdowców. Po wszelkiej wyprawie, w trakcie której skoki adrenaliny gwarantują zgubienie znacznych ilości kalorii, nieoceniona okazuje się porcja mięcha oraz pajda chleba z masłem. Jeżeli dodasz do tego właściwe towarzystwo oraz światło ogniska, możesz być pewny że ten rajd dołączysz do udanych!