Nie ryzykuj! Spraw własnemu psu lub kotu obrożę przeciwko pchłom i kleszczom

Kot oraz pies to najchętniej wybierane i w największym stopniu hołubione zwierzęta domowe.

obroże przeciw kleszczom

Dzięki swojej inteligencji uczuciowej i emanującemu wyraźnie od nich czarowiumieją zdobyć sympatię prawie że wszystkich. Eksperymenty naukowców jakiś czas temu już udowodniły, iż dzieci wychowywane razem ze zwierzętami o wiele lepiej działają w systemie społecznym, są wrażliwsze na cierpienie innych i bardziej odpowiednio potrafią manifestować własne emocje. Myśląc o przygarnięciu czy kupnie ze sprawdzonej hodowli psa bądź przyniesieniu do mieszkania kota, należałoby pamiętać o tym ważnym drobiazgu jak obroża przeciw pchłom i kleszczom. Zaleca się, by był on dopasowany szczególnie do zwierząt niewielkich, młodych wiekowo, albowiem one są najłatwiejszym celem dla różnorodnego rodzaju pasożytów, niemniej jednak nie wolno zapominać, iż duże zwierzęta także wymagają ochrony. Koty spędzające większość egzystencji w mieszkaniu są mniej narażone na ataki, ale owe przebywające na dworze są postawione już w obliczu niebezpieczeństwa. Psy zazwyczaj przebywają często poza przestrzenią domową, tym samym dobrze kupić takie rzeczy jak obroże przeciw kleszczom oraz obroże przeciw pchłom i kleszczom jednocześnie. Różnego rodzaju ochronne obroże pełnią również często funkcję roztoczobójczą oraz odstraszającą. Należałoby rozważyć to, aby były one także odporne na wodę.
Umiarkowany okres funkcjonowania tego typu obroży to u małych zwierząt od z grubsza czterech do ośmiu miesięcy, po tym okresie trzeba pomyśleć o nowej. Przed początkowym użyciem oraz założeniem jej na kark psa lub kota powinno się pozbyć się obecnych aktualnie na ciele czworonoga kleszcze. Od sytuacji założenia obroży powinno minąć na ogół czterdzieści osiem godzin, czyli dwie doby, aby zaczęła ona działać oraz efektywnie odwodzić od zwierzęcia insekty.

Dobrze mieć pojęcie, że ten przedmiot powinien być przystosowany do ciężaru domowego zwierzaka, co jest sprawą istotną. By pupile i ich właściciele byli chronieni, należy zwrócić pilnie uwagę na tę kwestię.