Metody na usuwanie brzydkich zapachów

W każdym domu każdego dnia zdarzają się przeróżnego typu aromaty. Mają one rozmaite źródła – mogą to być aromatyczne dania, kwiaty, kosmetyki, lecz także śmieci, stare obuwie, cygara bądź zepsute pożywienie. Mogą oddziaływać na nasze samopoczucie czy też na pierwsze doznanie u wizytujących nas gości. Usuwanie brzydkich zapachów bywa toteż niezbędnością. Jak to sprawić? Metod na rozwiązanie owego kłopotu istnieje wiele. Wszystko zależy od tego skąd wywodzi się aromat, którego pragniemy się pozbyć.

Usuwanie brzydkich zapachów


Rozpocznijmy tedy od kuchni. Tu nierzadko doskwiera nam brzydki aromat z lodówki. Wskazane jest wskutek tego wszystkie artykuły przechowywać w umyślnie do tego poświęconych pojemnikach oraz dozorować ich kondycję i świeżość. Do tego w lodówce możemy umieścić ziemniaka albo proszek do pieczenia. Oba artykuły świetnie ograniczą nieprzyjemny zapach. Nie uwalnia nas to aczkolwiek z obowiązku porządkowania półek oraz ścianek lodówki – najlepiej robić to w przybliżeniu co trzy–cztery tygodnie. Pomoże nam w tym ocet z wodą i cytryną. Z kolei na dno kosza na resztki zaleca się położyć sączek węglowy.

Do lodówek, analogicznie jak do szaf z odzieżą czy komód z obuwiem, można włożyć zaparzone wcześniej torebki herbatki. Pochłaniają one aromat charakterystyczny dla środka tych mebli. Do neutralizowania woni z obuwia doskonale nada się tymianek, i dodatkowo wysmarowanie ich płynem do przepłukiwania jamy ustnej o silnie miętowym smaku. Usuwanie brzydkich zapachów po dymie tytoniowym nie należy do banalnych, jednak nie jest niemożliwe. Tu bezbłędnie wypróbuje się soda oczyszczona, jaką powinno się posypać meble. Po paru godzinach całość naturalnie odkurzamy. Na końcu możemy wykorzystać nieco olejku z eukaliptusa.

Kiedy naturalne, domowe środki nie dają sobie rady, usuwanie brzydkich zapachów możemy uskutecznić za pomocą fachowych neutralizatorów. Ich cena to niecałe pięćdziesiąt złotych. Wskazane jest wypróbować tę strategię, gdy nic innego nie daje rady.