Maszyna do korowania

Pracuję w tartaku i raczej nie jest to moja wymarzona praca. Tak jakoś wyszło, że tu pracuję, chociaż wcale tego nie chciałem. Mój ojciec jest w tym biznesie od lat i prowadzi swój własny tartak.

Maszyna do korowania to coś, co obsługuję codziennie. Pozwólcie, że opowiem jak to było, że skończyłem w pracy, której nie lubię. Kiedy skończyłem liceum, postanowiłam iść na studia informatyczne. Komputery i to jak są zbudowane zawsze były moją wielką pasją i tym właśnie chciałem się zajmować.

maszyna do korowania

Niestety studiowanie trochę mnie przerosło i wyleciałem na drugim roku. Sam nie wiem jak mogłem do tego doprowadzić, ale tak właśnie się stało. Chciałem wrócić na studia, ale nie miałem już pieniędzy, więc musiałem iść do pracy. Wtedy przyszedł do mnie ojciec i powiedział, że maszyna do korowania zawsze była mi przeznaczona i teraz to się spełni. Nie byłem zachwycony, muszę to przyznać, ale też nie miałem specjalnego wyboru.

Potrzebowałem pracy na teraz, a ojciec chciał mi całkiem sporo zapłacić za stanie przy tej maszynerii. Miałem zacząć właściwie od zaraz. Dostałem mój strój roboczy i od razu ruszyłem na salę produkcyjną.

drewno

Długo nie mogłem załapać jak działa ta maszyna do korowania i szczerze wątpiłem w to, że faktycznie była mi przeznaczona, ale nie mogłem się poddać, bo nie miałem innego zajęcia. Zajęło mi to jakieś dwa tygodnie, żeby załapać jak to wszystko funkcjonuje, a i tak nie byłem specjalnie przekonany do tego, że potrafię ją obsłużyć. Tata zawsze mi pomagał, ale widziałem, że jest już zmęczony tym, że sobie nie radzę.

Praca sama w sobie nie była trudna, kiedy już załapałem które guziki naciskać w jakiej kolejności, ale za to strasznie mnie nudziła. Zasypiałem nad tą maszyną i nic nie mogłem na to poradzić. Teraz idzie mi już trochę lepiej, bo przynoszę sobie coś do czytania do pracy i jakoś szybciej leci czas. Nie mniej jednak chciałbym kiedyś wrócić na studia i w końcu zostać informatykiem.

Mam takie przeczucie, że nie maszyna do korowania, a właśnie komputer jest mi przeznaczony.