Dziś pomysł na… wynajem kampera!

Szukając oszczędności w podróżach bliższych i dalszych warto zastanowić się nad tym, gdzie spędzisz nocleg. Ciekawą, konkurencyjną pod względem cenowym alternatywą dla wakacji all inclusive określa się wczasy z kamperem. Stosunkowo wysoki standard w zestawieniu z dużą mobilnością oraz niezależnością mogą przynieść ciekawe wrażenia.

Po pierwsze łączy on w sobie funkcje kuchni, pokoju dziennego, łazienki oraz sypialni. Umożliwia zatem przygotowywanie własnych posiłków, kiedy nie chcesz lub z jakichś przyczyn nie możesz zjeść w restauracji. Dodatkowe zabezpieczenie w kwestii kulinarnej i możliwość przygotowywania posiłków, to z pewnością duży plus dla takiej formy noclegu.

W dodatku, kamper to nie namiot! Chociaż czasem jest tak traktowany. Ryzyko przeciekania, zalania oraz spotkań z przeróżnymi, obrzydliwymi robakami i pająkami jest minimalne. Praktycznie zerowe. Warto o tym pamiętać, szczególnie gdy wyjeżdżasz w trochę mniej cywilizowane obszary.

Gdy spędzasz wakacje w kamperze możesz poczuć się całkiem niezależny. Masz pełną swobodę i wolność. Masz prawo decydować gdzie pojedziesz, z kim, o której godzinie wrócisz na nocleg. Sam planujesz wyjazd i nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć. Gdy chcesz zwiedzić nowe regiony, zapuścić się w nieznane tereny, tego rodzaju pojazd stanowi dla Ciebie dodatkowe zabezpiecznie.

Wyposażenie pojazdu zależy wyłącznie od klienta i ilości środków finansowych, które jest w stanie na niego przeznaczyć. Zabudowa kuchenna, lodówka, klimatyzacja, wyposażenie łazienki, prysznic… wydaje się mało? Można zawsze dodać telewizor, wygodną skórzaną kanapę i odtwarzacz DVD. Standard ustalany jest przez klienta i zależy wyłącznie od jego preferencji i zasobności portfela.

Poruszając się samochodem z przymocowanym kamperem masz również możliwość… doboru własnej lokalizacji noclegu. Położenie może być różne – wzdłuż linii brzegowej, wśród roślinności, na półkach skalnych czy u stóp gór. Ty decydujesz!

Tak więc, może czasami warto zmienić sposób spędzania wolnego czasu? Może czas na nowy, ciekawy i dosyć niestandardowy urlop? Wynajem kampera wydaje się być strzałem w dziesiątkę.