Co należałoby wiedzieć na temat usuwania lakieru?

Jeżeli pragniemy pozbyć się nieestetycznie prezentującego się, popękanego lakieru, rys, rdzy lub zwyczajnie odświeżyć barwę naszego samochodu możemy skorzystać z usługi odlakierowywania oferowanej przez doświadczonych lakierników.

Usuwanie farb

Możemy zarówno zrobić to własnoręcznie. Usuwanie lakieru i usuwanie farb odbywa się z wykorzystaniem metody chemicznej. Specjalistyczne specyfiki chemiczne maluję się na lakier za pośrednictwem pędzla. Potem trzeba odczekać, aż zajdzie reakcja chemiczna, a w następnej kolejności usunąć lakier mechanicznie. Czas wyczekiwania na działanie preparatu wynosi z reguły od paru do kilkudziesięciu minut.

Usuwanie farb

Niezwykle znaczące jest, żeby dokładnie oczyścić nadwozie z pozostałości specyfiku chemicznego, w innym wypadku może rozwinąć się korozja. W marketach odnaleźć można wiele różnych preparatów określonych do owego celu. Zazwyczaj środki te są bezbarwne i bezwonne a dodatkowo są od razu gotowe do użycia. Metoda chemiczna jest dość modna z uwagi na prostotę w użyciu. Oczyszczanie z resztek nie jest wyjątkowo trudne, ponieważ farba łuszczy się w plastrach, a nie rozpuszcza. W dodatku preparaty przeznaczone do usuwania farb nie przenikają w oczyszczaną powierzchnię, przez co nie zostaje ona zniszczona.

Odlakierowywanie możliwe jest również przez piaskowanie czy szlifowanie nadwozia. W pierwszej metodzie używa się cząsteczek piasku aplikowanych przy pomocy specjalistycznego pistoletu. Po powyższym zabiegu otrzymujemy nagą blachę bez znaku rdzy. Powinno się natomiast pamiętać, iż piaskowanie nie jest dobrym sposobem usuwania farby z dużych i czułych powierzchni. W takim przypadku zostaje szlifowanie nadwozia przy pomocy różnego typu szlifierek kątowych.