Ciekawostki na temat skutków spożywania alkoholu.

Zgodnie z polskim prawem wyróżnia się dwa stany powiązane ze spożywaniem alkoholi: po wypiciu alkoholu- do 0,5 promila alkoholu we krwi oraz stan nietrzeźwości- powyżej pół promila alkoholu we krwi. W pierwszym przypadku prowadząc auto popełniamy wykroczenie z kolei w drugim jest już mowa o popełnieniu przez konkretną osobę przestępstwa. Jednak za oba te zawinienia grzywna za lekkomyślność a także bezmyślność jest ogromnie wysoka, nieraz kończy się na odebraniu licencji na prowadzenie samochodu, niezwykle dużej karze finansowej czy na pozbawieniu wolności.

Trzeba pamiętać, że spożywając alkohol parę a choćby paręnaście godzin przedtem w żadnym razie nie możemy mieć pełnego przekonania, że w naszym organiźmie nie znajdują się wciąż śladowe ilości alkoholu. Jest to bowiem zależne od niezwykle wielu czynników np. od tego ile mamy lat, płci, tego ile ważymy, wzrostu i od rodzaju spożywanego przez nas trunku. Alkomaty Warszawa to znaczy proste w obsłudze przyrządy, które każda osoba nie tylko kierowca musi mieć w domu. Doskonale nadadzą się do wskazania naszego stanu i zadecydowania o prowadzeniu bądź nie prowadzeniu w danym dniu auta. Alkomaty profesjonalne to natomiast bardziej zaawansowane technologicznie przyrządy stosowane do niezwykle dokładnego pomiaru ilości alkoholu we krwi. Są wykorzystywane np. w pracy policji, oraz w firmach budowlanych oraz usługowych. Gwarantują one całkowitą pewność wyniku, a także z ich wykorzystaniem możemy bardzo ekspresowo przeprowadzić nawet kilkadziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa


Ceny alkomatów są przeróżne. Składa się na to parę znaczących kwestii takich jak: producent, surowiec, z którego przyrząd jest zrealizowany, wytrzymałość i pojemność baterii i wielkość alkomatu. Wersję osobistą można nabyć już za parędziesiąt złotych za to w przypadku profesjonalnych alkomatów ceny rozpoczynają się od blisko 250 zł. Jest to aczkolwiek niezwykle pożyteczne urządzenie, które zdoła uniemożliwić nam wywołanie niebezpieczeństwa na drodze czy w pracy na przykład na dużych wysokościach.